MyKronoz ZeFit FAQ

Dzisiaj prezentuję odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat ZeFit jakie udało mi się znaleźć. Dzisiejszy wpis, jest krótki lecz treściwy, a w dodatku ostatni…

Jaką aplikację posiada zegarek ZeFit?

Urządzenia firmy MyKronoz posiadają aplikacje zarówno w Google Play oraz App Store. Ich nazwy są takie same jak urządzeń, a więc SmartWatch, ZeFit, ZeBracelet, ZeSplash, ZeClock.

Jak uruchomić Mykronoz Zefit?

Pierwsze uruchomienie należy rozpocząć od naładowania opaski. W tym celu podepnij opaskę do ładowarki  lub USB w komputerze. W międzyczasie pobierz aplikację ZeFit na smartfona lub PC.

Po pobraniu i uruchomieniu aplikacji mobilnej, naszym oczom ukazuje się formularz, w którym musimy uzupełnić swoje dane. Aby móc korzystać z opaski, musisz założyć konto. Kolejne ekrany podpisane są cyframi według kolejności ich pojawiania się. Proces zakładania konta jest bardzo intuicyjny i prosty. Jeżeli korzystasz z wersji na PC lub Mac, proces wygląda bardzo podobnie.

MyKronoz ZeFit - Pierwsze wrażenia recenzja

Jak wyrejestrować MyKronz ZeFit z komórki?

Aby wyrejestrować urządzenie musimy mieć zainstalowaną aplikację na PC lub MAC. Wchodzisz w nią, logujesz się na swoje konto, a następnie przechodzisz do zakładki Zarządzanie urządzeniem. Tam klikasz w Zakończ parowanie. Otwiera się przeglądarka, a niej klikasz w Unpair. Gotowe ;)

zefit_wyrejestr MyKronoz ZeFit FAQ

Ile kosztuje ZeFit?

Powinien kosztować około 200 złotych, ale cena rynkowa jest dość płynna. Aktualną cenę opaski znajdziesz pod tym linkiem.

Jak zmienić godzinę w ZeFit?

Ręczna zmiana godziny w najnowszej wersji aplikacji mobilnej jest niemożliwa. Urządzenie automatycznie pobiera aktualny czas wprost z telefonu. Jest to jednak możliwe podczas synchronizacji ZeFit na z komputerem*. Podłącz opaskę, Włącz aplikację, zaloguj się i wejdź w opcję Czas i Data. Następnie wybierz pomiędzy opcjami „Synchronizuj czas i datę z zegarem systemowym na twoim komputerze” oraz „Ustaw czas i datę ręcznie”. Po zakończeniu zmian, kliknij w przycisk zapisz by zmienić datę na urządzeniu.

MyKronoz ZeFit - Pierwsze wrażenia recenzja zegarek

* Aby odpalić aplikację na PC / Mac musisz podpiąć opaskę przez USB.

Czy ZeFit pokazuje stan baterii?

Tak, ostatnia wersja wprowadziła zmiany i niektóre typy zegarka pokazują również małą ikonkę baterii. Zobacz obrazek powyżej.

Co zrobić gdy ZeFit ma problemy z synchronizacją?

Proponuję zainstalować najnowszą możliwą wersję aplikacji mobilnej, ewentualnie zainstalować ją ponownie. Jeżeli to nie pomogło, podepnij opaskę do komputera, odpal aplikację i sprawdź czy nie ma dostępnej nowej wersji oprogramowania firmware dla ZeFit’a (zakładka Zarządzanie urządzeniem). W ostateczności zresetuj urządzenie lub rozładuj jego baterię do końca, a następnie naładuj. Jeżeli to wszystko nie pomoże, skontaktuj się z pomocą techniczną MyKronoz.

Do jakiego telefonu pasuje MyKronoz ZeFit?

Opaska współpracuje z telefonami opartymi na iOS 6 i wyższym, iPad 3,4,5 generacji, iPad Mini oraz iPod Touch 5gen. Urządzenia oparte o system Android muszą mieć zainstalowaną wersji 4.3 lub wyższą. Producent niestety nie podał szczegółowej listy telefonów współpracujących poprawnie z opaską.

Jak działa MyKronoz ZeFit?

Więcej na ten temat znajdziesz w poprzednich wpisach: Recenzja MyKronoz ZeFit oraz MyKronoz ZeFit – Pierwsze wrażenia.

Koniec

Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziesz w oficjalnym FAQ w języku polskim pod adresem: MyKronoz ZeFit – FAQ. Dostęp do oficjalnego FAQ jest dostępny również z poziomu aplikacji mobilnej. Wystarczy wejść w Ustawienia / Pomoc. Niestety nie prowadzi on od razu do pytań po polsku, lecz ogólnej strony. Jednak jest to do ogarnięcia :)

To byłoby na tyle. Mówiąc na temat ostatniego wpisu miałem na myśli ostatni wpis poświęconym opasce MyKronoz ZeFit. Poprzysięgłem sobie nie pisać o niej więcej o ile producent nie rozwiąże wszelkich bolączek, które zaobserwowałem. Za podesłanie link’a do oficjalnego FAQ chcę serdecznie podziękować czytelnikowi o nicku Wiadap1.

Jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś to polub ten wpis i koniecznie zapisz się do elitarnej listy największych fanów roweru :)

Lubisz tu zaglądać?
Wpisz swój e-mail, a uzyskasz dostęp do ekskluzywnych materiałów dodatkowych oraz zniżek do sklepów rowerowych.
PS Twój adres pozostanie prywatny.

Maciek Sobol

Człowiek napędzany niesłabnącą pasją do rowerów, pisania, fotografii oraz podróżowania. Uwielbia gadać i pomagać innym, co zresztą z powodzeniem uskutecznia na tym blogu.

 • krychukrychu

  nigdy nie byłem wielkim fanem tego typu gadżetów, ale teraz po raz pierwszy zastanawiam się nad zakupem. mam nadzieję, że już nie długo zrobi się cieplej a myślę, że opaska MyKronoz okaże się przydatna do wiosennych aktywności. no i cena nie odstrasza.

 • To ja Ci sugeruje ze dwa razy przeczytać recenzje i z 5 razy to przemyśleć;) jawbone up, która w mojej opinii jest lepsza, kosztuje około 220 zł.

 • Hej, a jak wygląda czas pracy baterii w smartfonie? Chcę kupić inny model od MyKronoz (ZeCircle), ale podejrzewam, że działają na podobnej zasadzie i cały czas musi być połączenie po Bluetooth. Mocno obniża to czas pracy baterii?

  • Telefon łączysz z opaską raz na tydzień. Trwa to ze dwie minuty. Tak więc z ZeFit nie musisz się martwić baterią w smartfonie. z tego co widzę to circle wymaga ciągłego połączenia z telefonem.

   • No właśnie, bo ma jednak trochę inny tryb działania. Zastanawiam się czy mi kosmicznie nie zeżre baterii (mam SG S4). Ponoć BT w wersji 4.0 jest oszczędny, ale kto wie jak to będzie wyglądało w rzeczywistości…

    • Chciałbym pomóc, ale na prawdę nie mam wiedzy na ten temat…

     • A mam jeszcze jedno pytanie – cały czas wałkuję temat i zastanawiam się nad kupnem… Jest opcja dystansu… Czy jest możliwość obejrzenia mapy z przebytego dystansu?

     • Opaska nie posiada GPS, więc nie…

    • Pascalis

     Gdy używałem SG Note 2, czyli porównywalnie z SG G4, zużycia bluetooth mimo stałego połączenia z innym smartwatchem, praktycznie nie dostrzegałem (może 1% spadł w ciągu dnia z włączonym bt), także BT4 low energy jest rzeczywiście świetne (<15 mA, od 0.01 do 0.5W max, ale w przypadku pakietów kontrolnych i jakichś tam powiadomień o smsach, praktycznie nic nie zjada, no chyba, że cały dzień rozmawiasz za pośrednictwem zegarka połączonego z telefonem via bt).

     Dodam lepszy przykład – bt4 low energy na bateryjce CR2032 potrafi trzymać (w zależności od chipu) od paru miesięcy do nawet roku :)

 • Zdecydowałem się kupić ZeFit. Fajny sprzęt wszystko działa płynnie. Nie zauważyłem jakichś drastycznych spadków zużycia baterii.

 • Pascalis

  Jeśli ktoś nie zauważył drastycznych spadków zużycia baterii, to jako, że używam codziennie od ~100 dni. Mowa oczywiście o wersji ZeFit, czyli opasce bez bajerów. Bateria niestety spadła do tego stopnia, że po dobie od naładowania mam już 40% :/ Z drugiej strony, chiński smartwatch za 25 dolców, który kupiłem, posiada baterię Li-Pol 550mAh, więc przy Li-ion 60mAh ciężko to porównywać (choć ten wspomniany wcześniej trzyma tydzień mimo kolorowego wyswietlacza, kamery, głośnika z muzyką zaskakującej jakości i funkcjami niezależnego telefonu (po umieszczeniu karty sim).

  Z pewnością zaletą urządzeń od MyKronoz jest oprogramowanie, które naprawdę jest dobrze napisane i działa sprawnie. Niestety żywotność urządzenia tłumaczy, dlaczego używki chodzą po 30 zł na allegro. Jednakże nówkę nabyłem za 40 zł, więc pod tym względem nie mam powodu do narzekania :)