Co zabrać w podróż? – Kosmetyczka

Ten zestaw został przygotowany dla osób, które nie chcą wydawać pieniędzy na skompletowanie swojego ekwipunku. Pozwól, że najpierw pokażę Ci z czego przeciętnie korzystasz w domu. A następnie pokażę jak się spakować by zbytnio nie stracić komfortu do jakiego przywykłeś w domu:)

Zanim zainteresowałem się minimalizmem korzystałem z takiej ilości kosmetyków jak na poniższym zdjęciu. Uważam, że jest to zbiór kosmetyków znajdujący się w łazience każdego faceta. Skład przestawia się następująco: Mydło, szampon, żel pod prysznic, talk do stóp, antyperspirant, perfumy, ręcznik, pianka do golenia, maszynka oraz krem po goleniu. Do pielęgnacji jamy ustnej używam szczoteczki, pasty, nici dentystycznej i płynu do płukania. Od czasu do czasu zdarzało mi się postawić włosy na gumie.

Co zabrać w podróż - Kosmetyczka

Szukasz lżejszego zestawu? Ten zestaw: Ultralight Bikepacking – Kosmetyczka waży zaledwie 240 gramów!

Co zabrać w podróż? – Kosmetyczka

Jeżeli nie możesz się obejść bez tych wszystkich rzeczy, idź do sklepu i kup parę buteleczek 100 ml. Przelej szampon, żel pod prysznic czy płyn do ust. Po prostu weź wszystko, ale w mniejszych ilościach. Małą pastę zamiast dużej, 100g mydła zamiast 200 gramowej kostki. Mały ręcznik w rozmiarze około 40 x 90 cm spokojnie wystarczy jednej krótkowłosej osobie. Taka kosmetyczka będzie trochę ważyć i zajmować sporo miejsca, a można przecież inaczej bo…

Prawda jest taka: nie potrzeba Ci dezodorantów, perfum, kremów, żeli pod prysznic itd.  Okej, jeśli chcesz brać antyperspirant to bierz. Najlepiej w sztyfcie. Zajmuje on mniej miejsca niż spray. W innym wypadku weź po prostu ten, który posiadasz. Najwyżej będziesz wieźć nieco więcej. Wybij sobie z głowy zabierać ze sobą dwóch kostek mydła i czterech rolek papieru. Weź po jednej sztuce, a gdy się skończy to dokupisz.

Do mycia, golenia, prania i zmywania wystarczy Ci szare mydło. Jest ono delikatniejsze dla skóry niż mydła sodowe i świetnie nadaje się również do prania bielizny termoaktywnej. Na pewno będzie miało więcej zastosowań niż żel pod prysznic. Warto zabrać ze sobą także antybakteryjne chusteczki nawilżane. Jest to niezła alternatywa gdy nie mamy dostępu do bieżącej wody. Przydatny jest także talk, który pomaga utrzymać higienę stóp. Jadąc na kilka dni, śmiało wsyp trochę talku do grubszego woreczka foliowego. Nie potrzebne Ci całe opakowanie. Chyba nie muszę dodawać, że jadąc w sandałach, używanie talku należy zastąpić jak najczęstszym myciem stóp?

Wymieniłem już wszystko poza ostatnią najważniejszą rzeczą, a mianowicie papierem toaletowym. Nie wynaleziono jeszcze nic co mogłoby go dobrze zastąpić, dlatego pamiętaj by zawsze mieć przy sobie jedną rolkę oraz  rezerwowo paczkę chusteczek higienicznych.

Co zabrać w podróż? – Kosmetyczka za 0 złotych

Mnie, na dwa tygodnie wystarcza zestaw jak poniżej:

Co zabrać w podróż - Kosmetyczka

  • Rolka papieru
  • Pół opakowania pasty do zębów
  • Szczoteczka
  • Plastikowa maszynka do golenia
  • Szare Mydło
  • Antyperspirant w sztyfcie
  • Bawełniany ręcznik 40 x 90 cm

Został on wybrany z przedmiotów, które już w domu posiadałem. Właściwie to jest jego główną zaletą.  Jest relatywnie ciężki (choć wiem, że ludzie biorą dużo więcej) oraz zajmuje sporo miejsca. A sakwy jak wiesz, nie są z gumy. Mam nadzieję, że taki prosty zestaw przypadnie do Ci gustu…

Tips & Tricks

Pamiętaj by nigdy nie trzymać ręcznika bądź papieru razem ze szczoteczką do zębów. Drugą ważną kwestią jest regularne i dokładne suszenie ręcznika. Rozwieś go w przewiewnym miejscu, tuż po kąpieli, a następnie dosusz przewieszając go przez kierownicę podczas jazdy. Bawełniany, gruby ręcznik potrafi bardzo szybko zatęchnąć, poza tym wycieramy się w niego dużo brudniejsi niż normalnie. Taki ręcznik warto przeprać co kilka dni, aby mieć pewność co do jego czystości. Zresztą nos świetnie podpowie, kiedy zajdzie potrzeba zrobienia prania ;) Paznokcie możesz obciąć nożyczkami, które powinny znaleźć się w Twojej apteczce (Co zabrać w podróż? – Apteczka), a papier zawsze warto przewozić w worku wodoodpornym lub chociaż reklamówce.

Dzięki za przeczytanie dzisiejszego wpisu i pamiętaj by eksperymentować na własną rękę! Więcej inspiracji do skompletowania swojego własnego bagażu znajdziesz we wpisie: Co zabrać w podróż? – Bagaż podstawowy

Maciek Sobol

Człowiek napędzany niesłabnącą pasją do rowerów, pisania, fotografii oraz podróżowania. Uwielbia gadać i pomagać innym, co zresztą z powodzeniem uskutecznia na tym blogu.

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>