KR030: Gdzie mieszka szczęście? [Anna Mularczyk-Meyer]

No właśnie gdzie mieszka szczęście? Mamy go upatrywać w sobie, w innych czy może jeszcze w innym miejscu? Chciałbym, aby ten odcinek podcastu Koło Roweru pomógł wam zobaczyć świat z innej perspektywy. Ostrzegam, mało jest o rowerach w tym odcinku, ale warto posłuchać!

Subskrybuj Koło Roweru

iTunes, Stitcher, Pocket Casts, RSS Koloroweru

Gdzie mieszka szczęście?

Anna Mularczyk-Meyer jest z zawodu tłumaczem i licencjonowanym przewodnikiem wycieczek. W wolnych chwilach zaczęła pisać bloga prostyblog.com, by dzielić się swoimi doświadczeniami z minimalizmem, który zaczęła wdrażać w swoje życie. Jej życie bardzo się zmieniło. Jak się zapewne domyślasz, na lepsze. W parę miesięcy przed powstaniem tego podcastu, wydała także drugą książkę. O ile pierwsza służyła zapoznaniu się z minimalizmem i skupiała się na ograniczaniu przedmiotów. O tyle druga traktuje o tym co “w środku”.

Jako niespełniony socjo-psycholog zawsze ciekawiły mnie motywy kierujące ludźmi, wzorce zachowań i procesy przemiany. Lubiłem się zawieszać i analizować daną sytuację. Właśnie dlatego ta książka przypadła mi do gustu. Wyrosłem już z nadmiernego konsumpcjonizmu. W sumie to nigdy nie konsumowałem ponad własne możliwości finansowe. Już nie przejmuję się przedmiotami. Straciły one dla mnie wartość, a stały się jedynie narzędziem. Nie znaczy to, że mój laptop lepi się od soku / ketchupu, a obiektyw aparatu przecieram papierem ściernym. Nie.

Dbam o te przedmioty gdyż dzięki nim zarabiam na życie. Jednak nie “podniecam się” ilością Gigahertzów, megapikseli i kupowaniem. Oczywiście, nie można też popadać w paranoję. Gdy mam kupić nowy sprzęt to bardzo się cieszę. Cieszę się, że będzie mi się lepiej / szybciej / wydajniej pracowało. To właśnie Ania i jej blog oraz jej książki (i kilka innych) sprawiło, że jestem kimś zupełnie innym.

PS Obiecuję, że kolejny odcinek podcastu Koło Roweru będzie bardzo rowerowy. Zresztą pod koniec tego odcinka opowiadam o czym on będzie. Aha i przepraszam za tytuł „Gdzie mieszka szczęście”. Mam nadzieję, że nie jest on dla was żalowy.

Jeżeli podobał Ci się ten odcinek podcastu Koło Roweru zostaw krótką recenzję w iTunes (Oceń podcast “Koło Roweru”). Każda szczera opinia jest na wagę złota.

Czego dowiesz się z odcinka podcastu pt. Gdzie mieszka szczęście?

 • Czy ze względu na długie godziny pracy i tanią rozrywkę dojrzewamy psychicznie coraz później?
 • Kiedy ostatnio się uśmiechnęłaś?
 • Jaki jest twój sposób na indukowanie uśmiechu?
 • Czy wierzysz we wpływ otoczenia?
 • Pewność siebie potrafi zdziałać cuda. Wie o tym każdy kto choć raz odczuwał pozytywny nastrój i spokój podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Dlaczego więc jesteśmy często wychowywani na smutnych, zastraszonych i niepewnych ludzi? Czy to dlatego, że takimi ludźmi łatwiej sterować?
 • Jakie efekty daje wyłamanie się z cudzych oczekiwań ?
 • Czemu wybrałaś taki, a nie inny kierunek studiów i kariery?
 • Jak zmieniło się Twoje życie gdy zaczęłaś regularnie sypiać?
 • W ostatnich latach bardzo dużo słyszy się o trenerach interpersonalnych oraz wychodzeniu ze strefy komfortu. Co zauważyłaś gdy zaczęłaś robić nowe rzeczy?
 • Później trzeba o tym pamiętać, czy wchodzi to w krew?
 • Na co kładziesz największy nacisk w życiu?
 • Gdybyś miała udzielić tylko jednej porady osobie, która chce odmienić swoje życie to jak ona by brzmiała?

Posłuchaj innych odcinków – Lista odcinków podcastu Koło Roweru

Ważne osoby, książki, filmy, programy i strony wymienione w podcaście pt. Gdzie mieszka szczęście :

„Armia przedmiotów dawała mi poczucie bezpieczeństwa, bo – po pierwsze miałam dzięki niej wrażenie, że jestem przygotowana na każdą ewentualność (…) a po drugie wierzyłam, że przedmioty maskują rzekome niedostatki mojej osoby i psychiki”

Gdzie możesz znaleźć podcast Koło Roweru?

 • Na blogulista wszystkich podcastów
 • w iTunes – dla użytkowników iPhone’ów i iPad’ów
 • w Stitcher – Stitcher jest dostępna dla Androida, iOS oraz online
 • w Pocket Casts
 • w specjalnym RSS Koloroweru
 • Do pobrania: kliknij prawym przyciskiem na ten link, aby pobrać jako MP3.

Posłuchaj innych odcinków podcastu

Oceń podcast Koło Roweru

Podoba Ci się ten podcast? Mam do Ciebie wielką prośbę, zostaw krótką recenzję podcastu w iTunes, klikając: (Oceń podcast “Koło Roweru”). Twoja opinia sprawi, że więcej osób odkryje podcast Koło Roweru. Pamiętaj! Im wyżej trafi, tym łatwiej będzie go odnaleźć kolejnym zapaleńcom rowerowym. Możesz również przesłać link narower.com/030 swoim znajomym. Jakby co to pod adresem Facebook.com/narowerblog pojawiają się informacje i ciekawostki o rowerach!

Maciek Sobol

Człowiek napędzany niesłabnącą pasją do rowerów, pisania, fotografii oraz podróżowania. Uwielbia gadać i pomagać innym, co zresztą z powodzeniem uskutecznia na tym blogu.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>