KR005: Maciej Dowbor – O triathlonie, EPO, rodzinie i…

KR czyli Koło Roweru to podcast. Rozmawiam z Maciejem Dowborem o emocjach, wytrwałości, pieniądzach, nielegalnym dopingu w triathlonie,  rodzinie i nie tylko.

Pamiętaj, że marzenia są do spełnienia. We wpisie pt. „10 marzeń, które chcę zrealizować w tym sezonie (2015)” napisałem m.in, że moim marzeniem jest poprowadzić wywiad z kimś znanym. No, to jeszcze dziewięć do spełnienia! W sumie to osiem. Otóż w tym odcinku podcastu dałem ciała z jakością dźwięku co podłamało mnie totalnie. Chodziłem przygnębiony i struty jak przysłowiowy pies. Dlaczego? Część wyjaśniłem w dzisiejszym podcaście, a drugą wyjaśnię w następnych zdaniach. Najprościej mówiąc, używałem niewłaściwego sprzętu do tego typu pracy. Mikrofony dzielą się na takie, które używa do wywiadów i takie, które się do tego nie nadają.

Wejdź tutaj i zadaj mi pytanie, a ja odpowiem na nie w jednym z odcinków!

Oczywiście ja do dzisiaj korzystam z tego drugiego typu. W dodatku ich używanie sprawia, że dokładam sobie bardzo dużo pracy przy późniejszej obróbce dźwięku. Dokładam sobie także frustrację wynikającą z braku dostatecznej kontroli nad efektem końcowym. No cóż, na błędach się człowiek uczy. Znalazłem pocieszenie i siłę w ukochanej osobie. Usiadłem dzisiaj o 5 rano przed komputerem i zabrałem się za pracę, z myślą, że przy kolejnym nagraniu i montowaniu będzie dużo łatwiej. Od następnego odcinka wkraczamy razem w nową jakość Koła Roweru!

Tak w ogóle, to w poprzednim odcinku Koła Roweru wspólnie z czytelnikami obalaliśmy mity rowerowe. Jeśli go nie słyszałeś to serdecznie Cię zapraszam do wysłuchania! Poniżej wklejam dla Ciebie link do wszystkich odcinków.

Posłuchaj innych odcinków – Lista odcinków podcastu Koło Roweru

Maciek Dowbor o triathlonie i nie tylko… czyli spis treści:

 • Życie po trzydziestce.
 • Jak sobie udowodnić, że odniosło się sukces?
 • Skąd brać czas na treningi?
 • Ile można zarobić na triathlonie?
 • Wymioty, zakwasy i ściana
 • Co lepsze życie uporządkowane czy brane takim jakie jest?
 • Nielegalny doping: EPO i astma
 • Pizza i piwo czy makaron, szpinak?
 • Jak uniknąć rozwolnienia?
 • Dziewice, zwycięstwo i zimne napoje
 • Ile kosztuje triathlon?
 • Wigry 3 i karbonowe koła.
 • Drafting – triathlonowy peleton i oszustwo.

Kliknij prawym przyciskiem na ten link, aby pobrać jako MP3.

Ważne osoby i strony wymienione w podcaście:

Pojęcia:

 • Powerbar – batonik energetyczny. Taki skomplikowany Snickers dla sportowców
 • Dysk – inaczej koło aerodynamiczne. Nie posiada szprych, zamiast nich jest w pełni „zabudowane”

Ten odcinek podcastu został nagrany w Krakowskiej knajpce o fajnym klimacie. Serdecznie dziękuję FORUM Przestrzenie za możliwość oraz udostępnienie miejsca do nagrywania podcastu.

Gdzie możesz znaleźć podcast Koło Roweru?

Podcast dostępny jest dla Ciebie w następujących miejscach:

i wielu wielu innych!

Jeżeli podobał Ci się ten odcinek podcastu Koło Roweru możesz sprawić mi wielką radość, zostawiając swoją ocenę wraz z króciutką recenzją w iTunes (Oceń podcast “Koło Roweru”). Każdy pozytywny głos sprawi, że Koło Roweru zacznie się piąć w górę rankingu iTunes. Im wyżej trafi, tym łatwiej będzie go odnaleźć kolejnym zapaleńcom rowerowym. Możesz również przesłać link narower.com/005 swoim znajomym :) Jakby co to pod adresem Facebook.com/narowerblog pojawiają się informacje i ciekawostki o rowerach!

Maciek Sobol

Człowiek napędzany niesłabnącą pasją do rowerów, pisania, fotografii oraz podróżowania. Uwielbia gadać i pomagać innym, co zresztą z powodzeniem uskutecznia na tym blogu.

3 Comments
 1. Świetna rozmowa, bardzo dobrze się Was słuchało. A problemem technicznym się nie przejmuj, nie było źle i tło wcale nie przeszkadzało w słuchaniu.

  1. Dziękuję, bardzo mi miło. Problemami się przejmuję, jak i dodatkową robotą którą dotychczasowy sprzęt stwarzał. Słucham wielu podcastów i jestem wobec siebie bardzo krytyczny dlatego mam bzika na punkcie jakości :)

 2. Według mnie również świetna rozmowa – wręcz naszpikowana nowymi informacjami. Rozmówca bardzo sympatyczny, celne pytania – czego chcieć więcej. Na techniczne jakieś tam małe wpadki w ogóle nie zwracam uwagi – liczy się wartościowa treść, o którą tak trudno dziś. Zresztą – nie popełnia błędów tylko ten, co nic nie robi :)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>