MyKronoz ZeFit FAQ

Dzisiaj prezentuję odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat ZeFit jakie udało mi się znaleźć. Dzisiejszy wpis, jest krótki lecz treściwy, a w dodatku ostatni…

Jaką aplikację posiada zegarek ZeFit?

Urządzenia firmy MyKronoz posiadają aplikacje zarówno w Google Play oraz App Store. Ich nazwy są takie same jak urządzeń, a więc SmartWatch, ZeFit, ZeBracelet, ZeSplash, ZeClock.

Jak uruchomić Mykronoz Zefit?

Pierwsze uruchomienie należy rozpocząć od naładowania opaski. W tym celu podepnij opaskę do ładowarki  lub USB w komputerze. W międzyczasie pobierz aplikację ZeFit na smartfona lub PC.

Po pobraniu i uruchomieniu aplikacji mobilnej, naszym oczom ukazuje się formularz, w którym musimy uzupełnić swoje dane. Aby móc korzystać z opaski, musisz założyć konto. Kolejne ekrany podpisane są cyframi według kolejności ich pojawiania się. Proces zakładania konta jest bardzo intuicyjny i prosty. Jeżeli korzystasz z wersji na PC lub Mac, proces wygląda bardzo podobnie.

MyKronoz ZeFit - Pierwsze wrażenia recenzja

Jak wyrejestrować MyKronz ZeFit z komórki?

Aby wyrejestrować urządzenie musimy mieć zainstalowaną aplikację na PC lub MAC. Wchodzisz w nią, logujesz się na swoje konto, a następnie przechodzisz do zakładki Zarządzanie urządzeniem. Tam klikasz w Zakończ parowanie. Otwiera się przeglądarka, a niej klikasz w Unpair. Gotowe ;)

zefit_wyrejestr MyKronoz ZeFit FAQ

Ile kosztuje ZeFit?

Powinien kosztować około 200 złotych, ale cena rynkowa jest dość płynna. Aktualną cenę opaski znajdziesz pod tym linkiem.

Jak zmienić godzinę w ZeFit?

Ręczna zmiana godziny w najnowszej wersji aplikacji mobilnej jest niemożliwa. Urządzenie automatycznie pobiera aktualny czas wprost z telefonu. Jest to jednak możliwe podczas synchronizacji ZeFit na z komputerem*. Podłącz opaskę, Włącz aplikację, zaloguj się i wejdź w opcję Czas i Data. Następnie wybierz pomiędzy opcjami „Synchronizuj czas i datę z zegarem systemowym na twoim komputerze” oraz „Ustaw czas i datę ręcznie”. Po zakończeniu zmian, kliknij w przycisk zapisz by zmienić datę na urządzeniu.

MyKronoz ZeFit - Pierwsze wrażenia recenzja zegarek

* Aby odpalić aplikację na PC / Mac musisz podpiąć opaskę przez USB.

Czy ZeFit pokazuje stan baterii?

Tak, ostatnia wersja wprowadziła zmiany i niektóre typy zegarka pokazują również małą ikonkę baterii. Zobacz obrazek powyżej.

Co zrobić gdy ZeFit ma problemy z synchronizacją?

Proponuję zainstalować najnowszą możliwą wersję aplikacji mobilnej, ewentualnie zainstalować ją ponownie. Jeżeli to nie pomogło, podepnij opaskę do komputera, odpal aplikację i sprawdź czy nie ma dostępnej nowej wersji oprogramowania firmware dla ZeFit’a (zakładka Zarządzanie urządzeniem). W ostateczności zresetuj urządzenie lub rozładuj jego baterię do końca, a następnie naładuj. Jeżeli to wszystko nie pomoże, skontaktuj się z pomocą techniczną MyKronoz.

Do jakiego telefonu pasuje MyKronoz ZeFit?

Opaska współpracuje z telefonami opartymi na iOS 6 i wyższym, iPad 3,4,5 generacji, iPad Mini oraz iPod Touch 5gen. Urządzenia oparte o system Android muszą mieć zainstalowaną wersji 4.3 lub wyższą. Producent niestety nie podał szczegółowej listy telefonów współpracujących poprawnie z opaską.

Jak działa MyKronoz ZeFit?

Więcej na ten temat znajdziesz w poprzednich wpisach: Recenzja MyKronoz ZeFit oraz MyKronoz ZeFit – Pierwsze wrażenia.

Koniec

Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziesz w oficjalnym FAQ w języku polskim pod adresem: MyKronoz ZeFit – FAQ. Dostęp do oficjalnego FAQ jest dostępny również z poziomu aplikacji mobilnej. Wystarczy wejść w Ustawienia / Pomoc. Niestety nie prowadzi on od razu do pytań po polsku, lecz ogólnej strony. Jednak jest to do ogarnięcia :)

To byłoby na tyle. Mówiąc na temat ostatniego wpisu miałem na myśli ostatni wpis poświęconym opasce MyKronoz ZeFit. Poprzysięgłem sobie nie pisać o niej więcej o ile producent nie rozwiąże wszelkich bolączek, które zaobserwowałem. Za podesłanie link’a do oficjalnego FAQ chcę serdecznie podziękować czytelnikowi o nicku Wiadap1.

Maciek Sobol

Człowiek napędzany niesłabnącą pasją do rowerów, pisania, fotografii oraz podróżowania. Uwielbia gadać i pomagać innym, co zresztą z powodzeniem uskutecznia na tym blogu.

11 Comments
 1. nigdy nie byłem wielkim fanem tego typu gadżetów, ale teraz po raz pierwszy zastanawiam się nad zakupem. mam nadzieję, że już nie długo zrobi się cieplej a myślę, że opaska MyKronoz okaże się przydatna do wiosennych aktywności. no i cena nie odstrasza.

 2. To ja Ci sugeruje ze dwa razy przeczytać recenzje i z 5 razy to przemyśleć;) jawbone up, która w mojej opinii jest lepsza, kosztuje około 220 zł.

 3. Hej, a jak wygląda czas pracy baterii w smartfonie? Chcę kupić inny model od MyKronoz (ZeCircle), ale podejrzewam, że działają na podobnej zasadzie i cały czas musi być połączenie po Bluetooth. Mocno obniża to czas pracy baterii?

  1. Telefon łączysz z opaską raz na tydzień. Trwa to ze dwie minuty. Tak więc z ZeFit nie musisz się martwić baterią w smartfonie. z tego co widzę to circle wymaga ciągłego połączenia z telefonem.

   1. No właśnie, bo ma jednak trochę inny tryb działania. Zastanawiam się czy mi kosmicznie nie zeżre baterii (mam SG S4). Ponoć BT w wersji 4.0 jest oszczędny, ale kto wie jak to będzie wyglądało w rzeczywistości…

     1. A mam jeszcze jedno pytanie – cały czas wałkuję temat i zastanawiam się nad kupnem… Jest opcja dystansu… Czy jest możliwość obejrzenia mapy z przebytego dystansu?

    1. Gdy używałem SG Note 2, czyli porównywalnie z SG G4, zużycia bluetooth mimo stałego połączenia z innym smartwatchem, praktycznie nie dostrzegałem (może 1% spadł w ciągu dnia z włączonym bt), także BT4 low energy jest rzeczywiście świetne (<15 mA, od 0.01 do 0.5W max, ale w przypadku pakietów kontrolnych i jakichś tam powiadomień o smsach, praktycznie nic nie zjada, no chyba, że cały dzień rozmawiasz za pośrednictwem zegarka połączonego z telefonem via bt).

     Dodam lepszy przykład – bt4 low energy na bateryjce CR2032 potrafi trzymać (w zależności od chipu) od paru miesięcy do nawet roku :)

 4. Zdecydowałem się kupić ZeFit. Fajny sprzęt wszystko działa płynnie. Nie zauważyłem jakichś drastycznych spadków zużycia baterii.

 5. Jeśli ktoś nie zauważył drastycznych spadków zużycia baterii, to jako, że używam codziennie od ~100 dni. Mowa oczywiście o wersji ZeFit, czyli opasce bez bajerów. Bateria niestety spadła do tego stopnia, że po dobie od naładowania mam już 40% :/ Z drugiej strony, chiński smartwatch za 25 dolców, który kupiłem, posiada baterię Li-Pol 550mAh, więc przy Li-ion 60mAh ciężko to porównywać (choć ten wspomniany wcześniej trzyma tydzień mimo kolorowego wyswietlacza, kamery, głośnika z muzyką zaskakującej jakości i funkcjami niezależnego telefonu (po umieszczeniu karty sim).

  Z pewnością zaletą urządzeń od MyKronoz jest oprogramowanie, które naprawdę jest dobrze napisane i działa sprawnie. Niestety żywotność urządzenia tłumaczy, dlaczego używki chodzą po 30 zł na allegro. Jednakże nówkę nabyłem za 40 zł, więc pod tym względem nie mam powodu do narzekania :)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>