Playlista treningowa

Miałem pisać wpis pod komentarzem u Łukasza, który przygotował listę 10 energetycznych piosenek na rower, jednak nazbierałem tego tyle, że wyszedł mi samodzielny wpis ;)

Samodzielne przygotowanie składanki

Moja biblioteka muzyczna została porządnie skatalogowana i umieszczona w iTunes. Aby utworzyć ciekawą listę muzyki na trening musimy wybrać piosenki o wysokim BPM (uderzenia na minutę). Jak to zrobić? Potrzebny jest na program taki jak np. Cadence Desktop Pro* (wersja dla Windows i OS X). Program ten przeanalizuje całą naszą bibliotekę i doda do utworów BPM. Następnie w iTunes wchodzimy w widok „Utwory”, klikamy prawy przycisk myszy i  zaznaczamy „uderzeń na minutę”. Klikamy w nowo-powstałą kolumnę i sortujemy utwory od najwyższego do najniższego tempa. Na koniec piosenki wrzucamy na iPoda shuffle i wsiadamy na rower!

Jeśli potrzebujesz pomysłów piosenek do ułożenia playlisty od podstawy, skorzystaj ze stron takich jak :

* Trzeba wybulić 7 dolarów (PC)  lub 4 dolary/3,59 euro (Mac). Są jednak alternatywy takie jak : BPM Assistant (Mac) lub BPM Calculator (PC)

Jakie tempo jest właściwe?

Poniższa tabela przestawia co prawda propozycje dla joggingu i biegania jednak można ją równie łatwo wykorzystać podczas jazdy. Wystarczy by tempo piosenki odpowiadało naszemu rytmowi serca ;) Jeśli nie masz jak zmierzyć ilości uderzeń serca na minutę, proponuje wybrać piosenki o określonym BPM np. 160 i starać się pedałować w ich rytm.

Źródło : http://www.mamaloveslists.com/uploads/3/8/1/1/3811364/7381356.jpg?519
Źródło : http://www.mamaloveslists.com/

 

Zapraszam do zapoznania się z moją propozycją playlisty na nieco ponad godzinną przejażdżkę…

1.Van Morisson – Bright Side of the Road

2. The Prodigy – Voodoo People (Pendulum Remix)

3. U2 – Beautiful Day

4. Nine Inch Nails – Only

5. Morcheeba – Rome Wasn’t Built In A Day

6. The White Stripes-Fell In Love With A Girl

7. System Of A Down – Chop Suey!

8. Róisín Murphy – Momma’s Place

9. Dire Straits – Sultans Of Swing

10. The Police – Next to You

11. Tom Petty And The Heartbreakers – Runnin’ Down A Dream

12. Kool & The Gang – Celebration

13. Depeche Mode – Soft Touch/Raw Nerve (Studio Session)

Maciek Sobol

Człowiek napędzany niesłabnącą pasją do rowerów, pisania, fotografii oraz podróżowania. Uwielbia gadać i pomagać innym, co zresztą z powodzeniem uskutecznia na tym blogu.

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>