Przykrywka Do It Yourself – tutorial

Dzisiejszego wieczoru pod wiertarkę wpadł 1,3 litrowy, stalowy garnek z zestawu Termite Silver Stone III. Uchwyt zrobiłem z linki do biegów. Pokrywkę wykonałem z blachy o grubości 1 mm, linki do biegów oraz dwóch koszulek termokurczliwych (o różnych grubościach), dzięki którym bez problemu zdejmę ją nawet gdy będzie mega gorąca. Całkowicie rezygnuję z drugiego garnka, kubka i pokrowca na w/w naczynia. Być może całość nie wygląda super profesjonalnie (czyt. sklepowo), ale jestem zadowolony z efektów. Zamontowana linka pozwoli podwiesić garnek nad ogniskiem, co będzie dużym ułatwieniem. Na chwilę obecną zastanawiam się jeszcze nad usunięciem z garnka uchwytów, ale na razie się wstrzymam. Aktualizacja 14.04.2014 : Dodano instrukcję przeróbki krok po kroku.

1. Mierzymy obwód garnka i zaznaczamy markerem dwa przeciwległe miejsca

Termite SilverStone III 1,3 L Pot + DIY Lid

Termite SilverStone III 1,3 L Pot + DIY Lid

2. Wiercimy dwa otwory po przeciwległych stronach oraz jeden dodatkowy otwór, w odległości około 3 centymetry drugiego otworu (patrz pkt 3).

Termite SilverStone III 1,3 L Pot + DIY Lid

3. Przewlekamy linkę przez trzy otwory i odcinamy resztę, pozostawiając około 7 cm zapasu.

Termite SilverStone III 1,3 L Pot + DIY Lid

Termite SilverStone III 1,3 L Pot + DIY Lid

4.  Odcinamy połowę końcówki do płaskiej baterii 4,5V, a następnie zaciskamy linkę i całość pokrywamy pastą do lutowania.

IMG_2812

IMG_2815

5. Lutujemy

IMG_2816

Termite SilverStone III 1,3 L Pot + DIY Lid

6.  W pokrywce wiercimy dwa otwory, a następnie ucinamy linkę o długości około 17 cm. Koszulka termokurczliwa powinna być o połowę krótsza od linki.

IMG_2800

IMG_2801

7.  Przewlekamy linkę przez koszulkę i otwory w pokrywce.

IMG_2802

8.  Przekładamy linki po raz drugi, umieszczając ich końcówki wewnątrz koszulki.

IMG_2806

9. Podgrzewamy koszulkę, aby uległa skurczeniu i gotowe!

IMG_2804

Termite SilverStone III 1,3 L Pot + DIY Lid

Poprzedni zestaw :

Garnek 1,3 L – 233 g
Garnek 0,7 L – 176 g
Kubek Stalowy 0,7 L – 87 g
Pokrowiec  – 27 g
Razem : 523 g

Obecny zestaw :
Garnek 1,3 L – 236 g
Przykrywka – 62 g
Razem : 298 g

Zysk wagowy : 225 g

Maciek Sobol

Człowiek napędzany niesłabnącą pasją do rowerów, pisania, fotografii oraz podróżowania. Uwielbia gadać i pomagać innym, co zresztą z powodzeniem uskutecznia na tym blogu.

3 Comments
    1. Pokrywka nie była wyginana w żaden sposób. Garnek posiada wyżłobienie, w które wchodził drugi garnek jednocześnie pełniący funkcję pokrywki.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>